Okolí Jevan je ideální mistem pro aktivní odpočinek. Díky krásné přírodě a čistému ovzduší zde při pohybu načerpáte mnoho tělesných i psychických sil. Záleží jen na Vás, čemu dáte přednost.

Náš Tip: V národní přírodní rezervaci Voděradské bučiny je řada vyasfaltovaných cest i po rovině. Doporučujeme je využít k učení dětí nebo začátečníků na kole.

Turistika a cykloturistika

Svojí polohou jsou Jevany ideálním místem pro turistiku a cykloturistiku. Nacházejí se totiž na rozhraní 3 turistických regionů - Podlipanska www.podlipansko.cz, Ladova kraje www.laduv-kraj.cz a Posázaví www.posazavi.com.

Přímo obcí tak prochází množství značených turistických tras a cyklotras s napojením do jednotlivých turistických regionů. Během pobytu máte možnost navštívit úrodné Polabí, romantické údolí Sázavy nebo zajímavá místa Ladova kraje na východ od Prahy.

Ať už si z bohaté nabídky tras vyberete jakoukoliv,určitě nebudete litovat a budete překvapeni , co všechno tato oblast v blízkosti Prahy nabízí.

Pro zájemce o návštěvu Prahy je výhodné autobusové spojení v rámci PID, popř. je možné dojet autem do Říčan/ 20 minut / a do centra Prahy pak za 30minut vlakem , který jezdí každou půl hodinu.

Cesta autem do Prahy trvá v závislosti na provozu asi 45 minut.

Za návštěvu určitě stojí i středověká perla Kutná Hora, která je vzdálena jen 35 km.